Obecnie przesyłki kurierskie są niezwykle popularne. Wykorzystuje się je w transporcie zarówno dużych ładunków, jak i drobnych przedmiotów. W tym drugim przypadku najchętniej stosowanymi opakowaniami są tzw. koperty kurierskie. Wykonane z folii są nie tylko wygodne, ale również bezpieczne. Sprawdź, czym się charakteryzują i dlaczego są tak często wykorzystywane.
Koperty kurierskie to obecnie jedna z popularniejszych form pakowania przesyłek. To niezwykle wszechstronne, praktyczne narzędzie, które można wykorzystać przy transporcie wielu towarów o niezbyt dużych gabarytach. Konstrukcją są zbliżone do zwykłych kopert – mają formę kieszeni z praktycznym zamknięciem z paskiem klejowym. Umożliwia on szczelne i trwałe zamknięcie opakowania. Dzięki temu odpowiada zarówno za bezpieczeństwo przesyłki, jak i wygodę jej przygotowania. Stworzone są jednak nie z papieru, a z grubej (jedno- lub wielowarstwowej), wytrzymałej folii.
Koperty foliowe kurierskie nazywane są też foliopakami. Wykorzystanie tworzywa jako materiału do ich produkcji sprawia, że:
Dobrze wykonane koperty kurierskie foliowe są w zasadzie niezawodne. Można je produkować w różnych rozmiarach i wariantach, z dowolnym nadrukiem. Indywidualnie przygotowane koperty kurierskie, np. z logo firmy, stanowią świetną wizytówkę biznesu i sprawiają, że każda przesyłka prezentuje się profesjonalnie.
Przeczytaj również: Foliopak kurierski – skuteczne zabezpieczenie przesyłki
Koperty kurierskie są tak wygodne i praktyczne również ze względu na dostępność w różnych rozmiarach. Standardowe wymiary koperty kurierskiej mieszczą dokumenty w formacie A4 – zazwyczaj ma ona ok. 25 cm szerokości i 35 cm długości.
Jeśli jednak chcesz zamówić indywidualne koperty kurierskie, producent może dla Ciebie przygotować opakowania w niemal dowolnych wymiarach. Największe mają nawet 100 cm szerokości i 80 cm długości. Najmniejsze mają zaś wymiary rzędu 15×20 cm.
Wszystko to sprawia, że istnieje bardzo dużo towarów, które można zapakować w koperty kurierskie. Rozmiary opakowań można zaś dopasować do zawartości w taki sposób, by przesyłka była możliwie ekonomiczna i bezpieczna.
Nie tylko wymiary koperty kurierskiej podlegają indywidualnemu dopasowaniu. Można je również produkować w kilku wariantach.
Najprostsza forma to standardowy foliopak kurierski w kształcie koperty z klapką z paskiem klejowym. Istnieje jednak również możliwość produkcji koperty kurierskiej samoprzylepnej z dwoma paskami klejowymi i perforacją. To świetne rozwiązanie dla sklepów internetowych i innych miejsc prowadzących detaliczną sprzedaż wysyłkową. Wówczas odbiorca może wygodnie otworzyć przesyłkę poprzez rozerwanie folii wzdłuż perforacji. Drugi pasek klejowy służy zaś do jej ponownego zamknięcia, co okazuje się niezwykle przydatne w przypadku zwrotu lub reklamacji towaru.
Ponadto niekiedy stosuje się koperty kurierskie foliowe z uchwytem (uchem). Są one bardzo wygodne w przenoszeniu, dlatego świetnie nadają się np. do wysyłki dokumentów, prenumerat itp.
Sprawdź także: Jak przygotować paczkę dla kuriera?
Dostęp do tego typu opakowań jest naprawdę szeroki. Można je nabyć u przewoźników, w sklepach papierniczych, na poczcie i w wielu innych miejscach. Jeśli poszukujesz pojedynczego opakowania, miejsce zakupu nie ma większego znaczenia. Gdzie kupić koperty kurierskie, jeśli potrzebujesz większej ilości dla swojej firmy? Najlepiej bezpośrednio u producenta! Wówczas otrzymasz najlepszą cenę oraz możliwość personalizacji parametrów.
Jeśli Twoja firma na co dzień wykorzystuje koperty kurierskie, producent dostarczy Ci ich dowolną ilość oraz pomoże w wyborze właściwego rodzaju czy rozmiarów. Wówczas możesz również liczyć na jednakową jakość wraz z każdym zamówieniem. Zakup u producenta wiąże się ponadto z dodatkową korzyścią – możliwością naniesienia na foliopaki dowolnych nadruków. Pokryte logo firmy lub kojarzącą się z nią grafiką opakowania pomogą w identyfikacji przesyłek i pozytywnie wpłyną na wizerunek Twojego biznesu.